Piłka Nożna

Piłka nożna to dyscyplina sportu, na której znają się wszyscy członkowie brzydszej połowy społeczeństwa i połowa tej ładniejszej. Ta druga połowa tej ładniejszej połowy nie wie niestety co traci, bo przecież jest to prosta gra, w której trzeba zapamiętać, że:

• Po pierwsze – w piłkę trzeba trafić obojętnie jaką nogą (tu przepisy są liberalne) albo głową (tu przepisy są sztywne bo głowę mamy niestety jedną). Trafienie w nogę przeciwnika nie jest premiowane, a szkoda, bo bylibyśmy mistrzami świata.
  • Po drugie – jeśli już udało się trafić w piłkę to nie może ona wpaść w trybuny ani uderzyć w słup wysokiego napięcia, który akurat stoi pośrodku boiska, ona musi osiągnąć swój cel. Tym celem nie jest sędzia, trener przyjezdnych ani tym bardziej okno w pokoju Prezesa klubu. Tu pojawia się problem, ponieważ przepisy nie precyzują jaki ma być cel kopnięcia w piłkę. Ponieważ znamy przepisy rewelacyjne, złośliwi komentatorzy nazywają naszą grę…kopaniną. Cel kopnięcia piłki jakby określił się sam.
  • Po trzecie – w tej grze wygrywa ten kto strzeli o jedna bramkę więcej (strzeli to znaczy umieści ją pomiędzy trzema drągami, z których dwa są wbite w ziemię a trzeci na nich leży). I to jest najtrudniejsza część tej gry, gdyż jako naród miłujący pokój nie lubimy strzelać.

Nie ma co się dziwić, patrząc na powyższe uwagi, że gra ta jest tak popularna wśród naszych wychowanków. Najważniejsze jest jednak to, że oprócz zdrowego sposobu spędzania czasu, ćwiczenia ciała i umysłu, uczenia współpracy drużynowej wiemy, że jest to wspaniała zabawa.

Opiekun Koła – Krzysztof Michals