Unihokej

Koło to istnieje w Ośrodku już kilka lat a dzieci zawsze chętnie w nim uczestniczą. Główne zamierzenia tych zajęć to:

• rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej i tężyzny fizycznej uczniów,
  • propagowanie i zachęcanie do zdrowego stylu życia poprzez uprawianie sportu,
  • promowanie aktywności ruchowej w czasie wolnym

Unihokej to także gra zespołowa, która wymaga od zawodników przede wszystkim:

• umiejętności działań zespołowych,
  • kształtuje zdyscyplinowanie,
  • umiejętność opanowania przeżyć i stanów emocjonalnych,
  • rozwija inwencję zawodnika,
  • uczy szlachetnej walki, podejmowania szybkich decyzji i poczucia odpowiedzialności.

W zajęciach biorą udział zarówno chłopcy jak i dziewczęta. Stałych zawodników jest kilku a często udział w zajęciach biorą dzieci, które przejawiają nawet chwilowe zainteresowanie tą dyscypliną.

Nazwa tej dyscypliny jest skrótem od uniwersalnego hokeja. Jest to gra zespołowa, w której uczestniczą bezpośrednio dwie drużyny składające się z 5 lub 4 osób (liczba zawodników zależy od wielkości boiska). Celem gry jest zdobycie jak największej liczby bramek. Grę prowadzi się przy użyciu specjalnej konstrukcji kijów z tworzywa sztucznego oraz lekkiej, perforowanej piłeczki plastikowej. Boisko to prostokąt, w którym wyznaczona jest linia środkowa, pola bramkowe, punkty rzutów karnych i sędziowskich. W czasie gry należy przestrzegać podstawowych zasad: nie wolno grać kijem uniesionym powyżej kolan, nie wolno też grać głową, nogą oraz przebywać i bronić w polu bramkowym.

Prowadząca: Renata Nowakowska, Urszula Sobipan

ROK SZKOLNY 2013/2014